Σύνοψη και γκολ για την Girona 1-2 Sevilla στη La Liga | 14/01/2023

Σας ευχαριστούμε όλους που ήρθατε σε αυτήν την έντονη μονομαχία με ένα συναρπαστικό τέλος, ήταν χαρά να είμαι μαζί σας. Αντιο σας !

Σέντρα του Acuña, αλλά ούτε ένας παίκτης από την ομάδα της Hispalense δεν κατάφερε να το τελειώσει.

Ο διαιτητής πρόσθεσε πέντε λεπτά χρόνου.

11:48 πριν από 16 ώρες

Η Girona προηγείται μετά από ένα λάθος του Nianzou, το οποίο ο Yangel Herrera τελειώνει με βαζελίνη

11:43 πριν από 16 ώρες

Πλευρικό φάουλ που ο Ράκιτιτς κόλλησε στον Acuó Acuó a, αλλά τελικά άφησε την μπάλα με τον ώμο του

11:38 πριν από 16 ώρες

Καλή ανάκαμψη από τον Rakitic, ο οποίος τελείωσε τον Lamela Lamela βοηθό Rafa Mir, αλλά ο επιθετικός σούταρε ψηλά.

11:33 πριν από 16 ώρες

Η Σεβίλλη επιχείρησε τώρα μια αντεπίθεση που κατέληξε να τερματιστεί από τον Όλιβερ Τόρες, αλλά το σουτ του μέσου έφυγε ψηλά.

11:28 πριν από 16 ώρες

Η κεφαλιά του Γιανγκέλ Ερέρα πέρασε άουτ μετά από σέντρα από τα πλάγια.

11:23 πριν από 16 ώρες

Το βολέ του Γκουντέλι έξω από τη μεγάλη περιοχή πέρασε άουτ.

11:18 πριν από 16 ώρες

Ευθεία έδρα με τις δύο ομάδες να θέλουν να πάρουν τους τρεις βαθμούς

11:13 πριν από 16 ώρες

Κίτρινη στον Αρνάου για το λάθος στον Λαμέλα

11:08 π.μ. πριν από 16 ώρες

Ο Montiel και ο Lamela αντικαθιστούν τον Baden και τον Fernando, ο Gudelj θα είναι ο κεντρικός αμυντικός.

11:03 πριν από 16 ώρες

Διπλή αλλαγή στη Χιρόνα: Yan Couto & nbsp; και ο Yangel Herrera στη θέση των Toni Villa και Iv Iván Martín.

10:58 πριν από 17 ώρες

Ο Μπόνο έπρεπε να έρθει στη σέντρα του Αρνάου γιατί ο Στούανι ήταν ήδη έτοιμος να τον τελειώσει, Μοντιλίβι

10:48 πριν από 17 ώρες

Άλλος ένας τερματισμός της Girona που τελείωσε με σταυρό του Toni Villa αλλά εμφανίστηκε ο Bono.

10:43 πριν από 17 ώρες

Η Σεβίλλη προσπάθησε να απαντήσει με σέντρα του Acuña που χτύπησε έναν αμυντικό της Girona και κατέληξε να τερματιστεί από τον Rafa Mir με ακροβατικό τελείωμα, αλλά η μπάλα δεν κατάφερε να βρει τον τερματοφύλακα.

10:38 πριν από 17 ώρες

Στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου, η Χιρόνα ισοφάρισε το παιχνίδι μετά τη σέντρα του Τόνι Βίλα με κεφαλιά στα δίχτυα από τον Στουάνι, παρά το γεγονός ότι ο Μπόνο άγγιξε την μπάλα.

10:33 πριν από 17 ώρες

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε χωρίς αλλαγές.

10:23 πριν από 17 ώρες

Ο διαιτητής πρόσθεσε μόνο ένα λεπτό χρόνο σε αυτό το πρώτο παιχνίδι.

10:18 πριν από 17 ώρες

Κίτρινη κάρτα στον Acuña για το τάκλιν του παίκτη της Girona και του Αργεντινού εξτρέμ για να χάσουν το επόμενο παιχνίδι.

10:13 πριν από 17 ώρες

Ο Stuani ήταν έτοιμος να τελειώσει τη σέντρα του Stuani, αλλά ο Bade σχεδίαζε να το καθαρίσει.

10:08 πριν από 17 ώρες

Κίτρινη κάρτα στον David López μετά από φάουλ στον Oliver Torres, το πρώτο του αγώνα.

10:03 πριν από 17 ώρες

Ο Ράφα Μιρ δίνει τη θέση του στον Φερνάντο που σουτάρει από τη μεγάλη περιοχή, αλλά το σουτ του Βραζιλιάνου μέσου έφυγε ψηλά.

09:53 πριν από 18 ώρες

Ο Imperial Jordan πήγε στο έδαφος για να κλέψει την μπάλα καθαρά και να κόψει την αντεπίθεση.

09:48 πριν από 18 ώρες

Καλό παιχνίδι από τον Ρικέλμε όπου έκοψε και απομακρύνθηκε από δύο αντιπάλους αλλά το σουτ δεν βρήκε δίχτυα.

09:43 πριν από 18 ώρες

Το σουτ του Ρομέου αποκρούεται από αμυντικό της Σεβίλλης και θα βγει κόρνερ για τους ντόπιους που ψάχνουν να αντιδράσουν μετά το γκολ που δέχθηκε.

09:33 πριν από 18 ώρες

Σέντρα από τον Ρικέλμε, αλλά ο Μπόνο ήταν πολύ προσεκτικός στην ανάκτηση της μπάλας.

09:28 πριν από 18 ώρες

Στην πρώτη ευκαιρία για τη Σεβίλλη, παίρνει το προβάδισμα μετά από ένα φάουλ του Ιβάν Ράκιτιτς από τα πλάγια, το οποίο ο Νιάντζου με κεφαλιά στέλνει στα δίχτυα.

09:23 πριν από 18 ώρες

Εκτός από τον Μπόνο μετά το σουτ του Στουάνι μετά το λάθος του Φερνάντο.

09:18 πριν από 18 ώρες

Ο αγώνας ξεκίνησε, η πρώτη κατοχή του αγώνα ήταν για τη Χιρόνα.

09:13 πριν από 18 ώρες

Οι παίκτες βρίσκονται στα αποδυτήρια έτοιμοι για την έναρξη του αγώνα.

08:43 πριν από 19 ώρες

Σε λιγότερο από μία ώρα θα ξεκινήσει ο αγώνας μεταξύ Σεβίλλης και Χιρόνα, τόσο την προεπισκόπηση όσο και τον αγώνα λεπτό προς λεπτό μπορείτε να παρακολουθήσετε εδώ στο VAVEL

08:03 πριν από 19 ώρες

Η Σεβίλλη έρχεται από την πρώτη της νίκη εντός έδρας πρωταθλήματος την εποχή του Σαμπάολι χάρη στα γκολ των Acuña και Rafa Mir, αν και ένα γκολ του Borja Mayoral τρόμαξε τους οπαδούς της Sevilla, αλλά στο τέλος η ομάδα από τη Nervión πήρε και τους τρεις βαθμούς. Κέρδισαν επίσης τη Λινάρες για να προκριθούν στους 16 του Copa del Rey. Στη βαθμολογία της LaLiga είναι 17η με 15 βαθμούς, ισοβαθμώντας με την Κάντιθ που βρίσκεται σε θέση υποβιβασμού. Στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, αφού τερμάτισε τρίτη στη φάση των ομίλων του UEFA Champions League, η μόνη διοργάνωση που απομένει είναι το UEFA Europa League, στο οποίο θα αντιμετωπίσουν την PSV στη φάση των 32.

07:58 πριν από 20 ώρες

Η Χιρόνα έρχεται από δύο ισοπαλίες στη La Liga, αμφότερες με ισοπαλία 2-2 κόντρα σε Εσπανιόλ και Ράγιο Βαγιεκάνο. Αποκλείστηκαν επίσης από την Cacereñ στο Copa del Rey και δεν έχουν κερδίσει επίσημο παιχνίδι από τις 13 Νοεμβρίου, όταν κέρδισαν την Quintanar στην παράταση στο Copa del Rey. Στη διοργάνωση του Πρωταθλήματος, βρίσκονται στη δωδέκατη θέση με 18 βαθμούς, τρεις βαθμούς μακριά από τις θέσεις του υποβιβασμού και εννέα βαθμούς από την είσοδο στις ευρωπαϊκές θέσεις.

07:53 πριν από 20 ώρες

Συνολικά πέντε φορές η Χιρόνα και η Σεβίλλη έχουν αναμετρηθεί με ένα ευνοϊκό ρεκόρ για την ομάδα της Ανδαλουσίας που έχει κερδίσει τέσσερις φορές, ενώ η Χιρόνα έχει κερδίσει μόνο σε μία σύγκρουση. Ωστόσο, ήταν η πιο πρόσφατη ακριβώς στο Montilivi στα τέλη Απριλίου 2019, όπου η Girona κέρδισε με το ελάχιστο 1-0.

07:43 πριν από 20 ώρες

Girona και Sevilla θα αναμετρηθούν στον αγώνα που αντιστοιχεί στη 17η αγωνιστική της LaLiga Santander.

07:38 πριν από 20 ώρες

Το όνομά μου είναι Manuel Carmona Hidalgo και θα είμαι το antifriacute σας. n για αυτό το παιχνίδι. Εδώ θα σας μεταφέρουμε ζωντανά την ανάλυση και τα νέα του VAVEL πριν από τον αγώνα.