Ο Χάλοκ κερδίζει τους Φάρμερ και Γούντχεντ καθώς οι συμπαίκτες των ΗΠΑ αναμετρώνται στο Champions League

Αποτελέσματα ευρωπαϊκών συλλόγων (ανδρών)

LEN Champions League Ημέρα 4

ομάδα Α

Pro Recco 14 – 7 Βουλιαγμένη

Στην πρώτη αναμέτρηση του Champions League των ΗΠΑ για τη σεζόν, η Βουλιαγμένη κράτησε την Pro Recco στα πρώτα λεπτά. Στο 5ο λεπτό το σκορ ήταν 1-1, αλλά ο πρωταθλητής Ευρώπης απέδειξε γρήγορα ότι δεν ήθελε να αφήσει ανοιχτό παράθυρο ευκαιρίας στους Έλληνες. Οι Ιταλοί πέτυχαν τέσσερα γκολ σε 2:09 λεπτά και προηγήθηκαν με 5-1 πριν οι ομάδες ανταλλάξουν γκολ στο τελευταίο λεπτό του πρώτου δεκαλέπτου. Ο Pro Recco συνέχισε να υπαγορεύει τον ρυθμό στο δεύτερο τρίμηνο. Στο 12ο λεπτό, οι γηπεδούχοι είχαν πλεονέκτημα 6 τερμάτων – μετατρέποντας σε έναν άνδρα για το 8-2. Μέχρι την τρίτη ανάπαυλα οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στους οκτώ (13-5) και άφησαν τη Βουλιαγμένη να κλείσει τη διαφορά στο τέρμα. Αμερικανικό Κέντρο ομάδας Μπεν Χάλοκ σκόραρε δύο φορές για τον Pro Recco στη νίκη επί του κέντρου της Team USA Ματ Φάρμερ βρήκε μια φορά τα δίχτυα για τη Βουλιαγμένη στην ήττα.

Ομάδα Β

Μασσαλία 14 – 7 Σπαντάου 04 Βερολίνο

Η Μαρσέιγ προηγήθηκε από το πρώτο σφύριγμα, αλλά ο Σπαντάου έμεινε πίσω από τους γηπεδούχους μέχρι το ημίχρονο. Δύο γκολ χώρισαν τους αντιπάλους μετά από 16 λεπτά (4-2). Η Μαρσέιγ έκανε ένα σερί 3-0 στα μέσα της τρίτης περιόδου που καθόρισε τον νικητή. Οι Γάλλοι πέτυχαν τρία γκολ σε 1:43 λεπτά και πήδηξαν στο 7-2 στο 20ο λεπτό. Μετά από αυτό, δεν υπήρχε επιστροφή για τον Σπαντάου. Η Μαρσέιγ έλεγχε το παιχνίδι και αύξησε το περιθώριο στους επτά στο τέλος.

Πρόγραμμα για να έρθει

Βιτρίνα του Βόρειου Τέξας για την Πρωτοχρονιά

Από τις 28 Δεκεμβρίου, η Εθνική Ανδρών των Ηνωμένων Πολιτειών θα φιλοξενήσει τις διεθνείς δυνάμεις της Σερβίας και της Ισπανίας για έξι ημέρες αγώνων με αποκορύφωμα τις 3 Ιανουαρίου.

LISD Westside Aquatic Center (1750 Duncan Ln, Lewisville, TX 75067)

28 Δεκεμβρίου ΗΠΑ vs Σερβία στις 7:00/5:00 μ.μ.

29 Δεκεμβρίου Ισπανία – Σερβία στις 7:00 μ.μ./5:00 μ.μ.

30 Δεκεμβρίου Ηνωμένες Πολιτείες εναντίον Ισπανίας στις 7:00 μ.μ./5:00 μ.μ.

SMU Robson & Lindley Aquatics Center και Barr-McMillion Natatorium (5550 SMU Boulevard, Ντάλας, TX 75206)

1 Ιανουαρίου Ισπανία – Σερβία στις 7:00 μ.μ./5:00 μ.μ.

2 Ιανουαρίου ΗΠΑ vs Σερβία 7:00/5:00 μ.μ.

3 Ιανουαρίου ΗΠΑ – Ισπανία στις 7:00/5:00 μ.μ.

Όλα τα παιχνίδια θα μεταδίδονται ζωντανά στο YouTube.com/USAWP με ζωντανά στατιστικά στοιχεία που παρέχονται από το 6-8 Sports στο 68Scores.com. Τα εισιτήρια για όλους τους αγώνες είναι διαθέσιμα κάνοντας κλικ εδώ, με πάσες πολλών αγώνων διαθέσιμες για κάθε χώρο.