Νίκη Κυπέλλου Αγγλίας για τη Φούλαμ, ισοπαλίες για Λιντς, Γουέστ Μπρομ, Λούτον Τάουν, γκολ για τον Τίλμαν στην Πρέμιερσιπ

Τα ποδοσφαιρικά νέα της Δευτέρας ξεκινούν με τον τρίτο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας όπου Antonee Robinson Αλλαγή στο 76ο λεπτό της νίκης 2-0 της Φούλαμ στη Χαλ Σίτι. Ο Layvin Kurzawa σκόραρε στο 37′ και ο Daniel James διπλασίασε το προβάδισμα τέσσερα λεπτά μετά τις καθυστερήσεις.

Μπρένταν Άαρονσον Αλλαγή στο 86ο λεπτό της ισοπαλίας 2-2 της Λιντς Γιουνάιτεντ στο Κάρντιφ Σίτι. Μετά από 2-0 στα γκολ στο 24ο και το 31ο, ο Ροντρίγκο Μορένο σκόραρε για τη Λιντς στο 65ο. Παίζοντας έναν άντρα από το 80ο, ο Σόνι Πέρκινς ισοφάρισε για τη Λιντς τρία λεπτά μετά τις καθυστερήσεις.

Ντάριλ Ντιγκ Αλλαγή στο 55ο λεπτό για τη Γουέστ Μπρομ στην ισοπαλία 3-3 στο Τσέστερφιλντ. Ο Brandon Thomas-Asante έβαλε τη West Brom στη 2η θέση με τον Chesterfield να ισοφαρίζει στην 7η. Ο Κάρλαν Γκραντ επέστρεψε την κεφαλιά της Γουέστ Μπρομ στο 17′, αλλά ο Τσέστερφιλντ ισοφάρισε στο 36′ και προηγήθηκε στο 41′. Ο Τόμας-Ασάντε ισοφάρισε για τη Γουέστ Μπρομ τρία λεπτά μετά τις καθυστερήσεις.

Duane Holmes Αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο στην ήττα της Χάντερσφιλντ Τάουν με 3-1 στο Πρέστον Νορθ Εντ. Ο Φλόριαν Καμπέρι της Χάντερσφιλντ άνοιξε το σκορ στο 57′, αλλά ένα αυτογκόλ ισοφάρισε το σκορ στο 60′. Η Μπρεστόν προηγήθηκε με γκολ του Μπάμπο Ντάιμπι στο 73′ και ο Άλαν Μπράουν στο 85′. Ίθαν Χόρβαθ Η Λούτον Τάουν αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας με τη Γουίγκαν Αθλέτικ. Με ένα γκολ από το 17ο, ο Χάρι Κόρνικ ισοφάρισε για τον Λούτον ένα λεπτό μετά τις καθυστερήσεις.

από τον Zack Steffen Η Μίντλεσμπρο ηττήθηκε εντός έδρας με 5-1 από την Μπράιτον. Στα τέλη του 8ου, ο Τσούμπα Ακπόμ της Μίντλεσμπρο ισοφάρισε στο 13ο. Η Μπράιτον ανέκτησε το προβάδισμα στο 29′, προσθέτοντας γκολ στο 58′, στο 80′ και στο 88′.

Προχωρώντας στο πρωτάθλημα της Σκωτίας, του Κάμερον Κάρτερ Βίκερς Η Σέλτικ κέρδισε εντός έδρας την Κιλμάρνοκ με 2-0. Ο Τζότα σκόραρε στο 45 ́ και ένα αυτογκόλ στο 51 ́ διπλασίασε το προβάδισμα. Κρίστιαν Ραμίρεζ Αλλαγή στο 87ο λεπτό της εντός έδρας νίκης 2-0 της Αμπερντίν επί της Σεντ Τζόνστον. Ο Λουίς Λόπες σκόραρε στο 74ο και στο 84ο λεπτό. από τον Malik Tillman Η Ρέιντζερς κέρδισε με 2-0 τη Νταντί Γιουνάιτεντ. Ο Fashion Sakala σκόραρε στο 54ο και ο Tillman διπλασίασε το προβάδισμα στο 57ο.

Luca de la Tour Αλλαγή στις καθυστερήσεις της Σέλτα Βίγκο στη νίκη της με 1-0 στην Έλτσε στη La Liga. Ο Ιάγκο Άσπας σκόραρε στο 5ο. από τον Yunus Musah Η Βαλένθια έχασε εντός έδρας 1-0 από την Κάντιθ με γκολ στο 9ο λεπτό. Ο Μουσά είδε κίτρινη στο 81′.

Τιμ Γουέα Αλλαγή στο 75ο λεπτό της νίκης της Λιλ με 2-0 στην έδρα της Τρουά στη Λιγκ 1. Ο Τζόναθαν Ντέιβιντ έβαλε τη Λιλ στο 15ο και ο Μοχάμεντ Μπάγιο σκόραρε στο 68ο. Στη Σειρά Α, Στο Weston McKennie’s Η Γιουβέντους κέρδισε εντός έδρας την Ουντινέζε με 1-0 με τον Ντανίλο να σκοράρει στο 86ο λεπτό. του Ρικάρντο Πέπι Η Γκρόνινγκεν έχασε 1-0 από την Εξέλσιορ στην Eredivisie με γκολ στο 69ο λεπτό.

από τον Mark McKenzie Η Γκενκ κέρδισε εντός έδρας την Κλαμπ Μπριζ με 3-1 στο βελγικό πρωτάθλημα. Ο Χανς Βανάκεν σκόραρε για την Κλαμπ Μπριζ στο 21ο λεπτό. Ο Κάρλος Κουέστα της Γκενκ ισοφάρισε στο 25′ και ο Πολ Ονουάτσου σκόραρε στο 67′. Η Κλαμπ Μπριζ έχασε έναν άνδρα με κόκκινη κάρτα από τον Λουμπάντε Σύλια στο 75ο. Ο Μπράιαν Χένεν σκόραρε το τρίτο γκολ της Γκενκ στο 81ο λεπτό. Μπράιαν Ρέινολντς Αντικατέστησε στο ημίχρονο τη νίκη της Βέστερλο με 1-0 στη Σερκλ Μπριζ. Ο Nacer Chadli μετέτρεψε το πέναλτι στο 6ο λεπτό για τον Westerlo.

Του Ρέτζι Κάνον Η Μποαβίστα κέρδισε εντός έδρας τον Ζιλ Βισέντε με 1-0 στην Primeira Liga. Ο Yusupha Njie σκόραρε στο 31′ και ο Cannon είδε κόκκινο στο 76′. Ανακατέψτε το Diskerud Αλλαγή στο 68ο λεπτό της εντός έδρας νίκης της Ομόνοιας με 2-0 επί της Δόξας στην Κύπρο. Ο Μπρούνο Φελίπε σκόραρε για την Ομόνοια στο 11 ́ και ο Μπράντον Μπάρκερ πρόσθεσε ένα γκολ στο 30 ́. Χατζή Ράιτ αντικαταστάθηκε στις καθυστερήσεις για την Antalyaspor στην ισοπαλία 0-0 στη Hatayspor στη Super Lig.

Βεντούρα Αλβαράδο Αντικαταστάθηκε στο 81ο λεπτό της ήττας του Χουάρες με 2-1 από την Pumas της UNAM στη Liga MX. Ο Αλάμ Καμάτσο σκόραρε για τον Χουάρες στο 30′ και κόκκινη κάρτα στον Γκάμπριελ Φερνάντεθ στο 41′. Ο Πούμας ισοφάρισε στο 77′ και μετέτρεψε σε πέναλτι στο 87′.

Δεν έπαιξε: Τιμ Ριμ (Φούλαμ 2 – Χαλ Σίτι 0), Κρις Ρίτσαρντς (Κρίσταλ Πάλας 1 – Σαουθάμπτον 2), Τάιλερ Άνταμς (Λιντς 2 – Κάρντιφ Σίτι 2), Κρίστιαν Πούλισιτς (Τσέλσι 4 – Μάντσεστερ Σίτι 0), Λίντεν Γκουτ (Σάντερλαντ 2 – Shrewsbury 1), Matthew Olosunde (PNE 3 – Huddersfield Town 1), Josh Sargent (Norwich City 0 – Blackburn 1), Matthew Hoppe (Middlesbrough 1 – Brighton 5), James Sands (Rangers 2 – Dundee United 0), Erik Palmer- Μπράουν (Troyes 0 – Lille 2), Sergino Dest (AC Milan 2 – Roma 2), Richy Ledezma (PSV 0 – Sparta Rotterdam 0), Owen Otasowie (Club Brugge 1 – KRC Genk 3), Sam Vines (Royal Antwerp 2 – Γάνδη 0), Κόνραντ Ντε Λα Φουέντε (Ολυμπιακός 4 – Βόλος 0), Τζον Μπρουκς (Μπενφίκα 1 – Πορτιμονένσε 0)

ΤΡΙΤΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ TV

KNVB Beker στο GolTV: Sparta Rotterdam vs PSV στις 3 μ.μ. Η Fox Deportes φιλοξενεί το φιλικό της Ρίβερ Πλέιτ με τη Μοντερέι στις 9 μ.μ. ET.

Όλοι οι σύνδεσμοι παρέχονται δωρεάν. Οι παίκτες ποδοσφαίρου των ΗΠΑ ούτε οι δημιουργοί τους είναι υπεύθυνοι για το περιεχόμενο συνδέσμων ή ιστότοπων τρίτων. Για σχόλια, ερωτήσεις και προβληματισμούς, επικοινωνήστε μαζί μας στο [email protected]

Φωτογραφία από τον Gareth Evans – News Images μέσω ZUMA Press Wire – ISIPhotos.com