Νέοι ιδιοκτήτες παρακολουθούν την Μπόρνμουθ να καταρρέει για να νικήσει την Κρίσταλ Πάλας | Πρέμιερ Λιγκ

Η Κρίσταλ Πάλας επανήλθε από τις συνεχόμενες ήττες καθώς τα γκολ του πρώτου ημιχρόνου από τους Τζόρνταν Αγιου και Εμπερέτσι Εζέ ήταν αρκετά για να βυθιστεί η Μπόρνμουθ μπροστά από τους νέους ιδιοκτήτες της ομάδας Μπιλ Φόλεϊ και Μάικλ Μπι Τζόρνταν.

Και τα δύο γκολ προήλθαν από στημένες φάσεις, καθώς η Πάλας τιμώρησε την Μπόρνμουθ για την ήπια άμυνά της με τον Αγιου να γνέφει σε κόρνερ από τον Μάικλ Ολίσε, ο οποίος έστησε επίσης τον Εζέ για το δεύτερο.

Ο Αμερικανός επιχειρηματίας Φόλεϊ και ο ηθοποιός Τζόρνταν, που αγόρασαν τη λέσχη από τον Μαξίμ Ντεμίν σε συμφωνία αξίας 100 εκατομμυρίων λιρών νωρίτερα τον Δεκέμβριο, εμφανίστηκαν στον αγωνιστικό χώρο πριν από την έναρξη, αλλά το τσίμπημα της αστερόσκονης του Χόλιγουντ δεν βοήθησε καθόλου την πλευρά του Γκάρι Ο’Νιλ. . .

«Είναι η πρώτη φορά από τότε που ανέλαβα τη διοίκηση που έχουμε πέσει πολύ κάτω από τα πρότυπα που έχουμε θέσει», είπε ο O’Neil. «Είμαι έξαλλος με τα γκολ. Το να υπερασπιστούμε τα σετ παιχνίδια ήταν κάτι με το οποίο παλέψαμε όλη τη σεζόν, αλλά ήταν δυνατό να αποφευχθεί σήμερα.

«Δεν ψάχνω για δικαιολογίες. Αναλαμβάνω την πλήρη ευθύνη. Δεν μπορεί να φαίνεται έτσι στην Πρέμιερ Λιγκ γιατί είναι αδίστακτο».

Και οι δύο ομάδες απέδωσαν τα σέβη τους στον Πελέ με ένα λεπτό χειροκρότημα πριν η δράση εξελιχθεί σε άθλιες συνθήκες. Η Πάλας είχε μια πρόωρη ευκαιρία όταν η μπάλα έπεσε πάνω από τον Τζέφρι Σλουπ μέσα στη μεγάλη περιοχή, αλλά η προσπάθειά τους κατευθύνθηκε πολύ πέρα ​​από το αριστερό δοκάρι.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μετά από 19 λεπτά, όταν ο Ayew ανέβηκε ψηλά για να συναντήσει το κόρνερ του Olise και μείωσε την κεφαλιά στην κάτω γωνία από την άκρη της περιοχής του πέναλτι.

Ο Olise ήταν σχεδόν ο πάροχος και πάλι όταν κλώτσησε την μπάλα μπροστά στο τέρμα από τα δεξιά, αλλά δεν βρήκε συμπαίκτη για να προσθέσει την τελευταία πινελιά.

Οι συνιδιοκτήτες Michael B Jordan και Bill Foley εμφανίζονται στον αγωνιστικό χώρο πριν από την ήττα της Bournemouth από την Crystal Palace. Φωτογραφία: Ian Walton/Action Images/Reuters

Η Πάλας αύξησε το προβάδισμά της μετά από 36 λεπτά από μια άλλη γωνία του Olise. Αυτή τη φορά ήταν ο Eze που έκανε την Μπόρνμουθ να πληρώσει για την χαλάρωση της άμυνας καθώς έκανε ένα σουτ με το δεξί πόδι πέρα ​​από τον Mark Travers από 12 γιάρδες.

Ήταν η μοναδική φορά αυτή τη σεζόν που η Πάλας μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο με μαξιλάρι δύο τερμάτων.

Η βροχή έπεσε μετά την επανέναρξη, αλλά δεν υπήρχε ανάπαυλα για τους γηπεδούχους οπαδούς καθώς η Μπόρνμουθ δεν μπόρεσε να επιστρέψει στη διοργάνωση.

Ο Vicente Guaita επέζησε από πολλές προσπάθειες από την Bournemouth σε μια βιασύνη για το γκολ, ενώ στο άλλο άκρο ο Travers μπλόκαρε το φάουλ του Eze και ο Jean-Philippe Mateta δεν κατάφερε να χτυπήσει το στόχο μετά από επιλογή του Schlupp.

• Download the Guardian app from the iOS App Store on iPhone or the Google Play store on Android by searching for ‘The Guardian’.
  • If you already have the Guardian app, make sure you’re on the most recent version.
  • In the Guardian app, tap the Menu button at the bottom right, then go to Settings (the gear icon), then Notifications.
  • Turn on sport notifications.
  • “,”credit”:””,”pillar”:2}”>

Γρήγορος οδηγός

Πώς μπορώ να εγγραφώ για ειδοποιήσεις αθλητικών ειδήσεων;

Να δείξω

• Κατεβάστε την εφαρμογή Guardian από το iOS App Store στο iPhone ή το Google Play store στο Android αναζητώντας “The Guardian”.
    • Εάν έχετε ήδη την εφαρμογή Guardian, βεβαιωθείτε ότι χρησιμοποιείτε την πιο πρόσφατη έκδοση.
    • Στην εφαρμογή Guardian, πατήστε το κουμπί Μενού κάτω δεξιά και μετά μεταβείτε στις Ρυθμίσεις (το εικονίδιο με το γρανάζι) και μετά στις Ειδοποιήσεις.
    • Ενεργοποίηση αθλητικών ειδοποιήσεων.

Ευχαριστώ για τη γνώμη σας.

Ο Guaita αναγκάστηκε σε μια σπάνια απόκρουση για να αρνηθεί τη Siriki Dembélé καθώς η Bournemouth απέτυχε να σκοράρει για το τρίτο παιχνίδι από τότε που ξανάρχισε το εγχώριο ποδόσφαιρο μετά το Παγκόσμιο Κύπελλο πριν ο Wilfried Zaha κάνει σκι μια καθυστερημένη προσπάθεια.

Ο προπονητής της Palace, Πάτρικ Βιέιρα, ήταν ενθουσιασμένος με τον τρόπο που η ομάδα του αντέδρασε στην εντός έδρας ήττα με 3-0 από τη Φούλαμ την Boxing Day. «Ήταν μια πολύ καλή ομαδική εμφάνιση», είπε ο Βιεϊρά. «Ήμασταν επιθετικοί, ήμασταν πειθαρχημένοι και όταν είχαμε την μπάλα δείξαμε ποιότητα.

“Δεν πίστευα ότι ήμασταν η χειρότερη ομάδα μετά το παιχνίδι με τη Φούλαμ και εξακολουθώ να πιστεύω ότι δεν έχουμε την καλύτερη ομάδα μετά από σήμερα. Προτρέπω όλους να είναι λίγο πιο συνεπείς στα συναισθήματά τους και να ελέγχουν τα συναισθήματά τους.